Користівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені А.П.Гайдара Олександрійської районної ради

Історія школи

пізньої осені 1922 року у старому приміщенні залізничного вокзалу станції користівка за рішенням відділу доршкіл управління катеринославської залізниці було відкрито семирічну школу.
у 1935 році школа стала середньою, а через рік –залізничною.
першого вересня 1938 року учні розпочали навчання в новозбудованому приміщенні.
знаменним для користівської середньої школи №58 виявився травень 1938 року: коли відбувся перший випуск 10 класу. директор лисиця і.с. вручив 23 випускникам атестати про середню освіту.
в серпні 1941 року територія сучасного селища приютівка та села протопопівки були окуповані фашистами.
на початку 1942 року на станції користівка під керівництвом вчителя історії рижова василя марковича та олексія дмитровича жаворонкова почала діяти підпільно-диверсійна група. наприкінці 1942 року фашисти заарештували і розстріляли більшість членів організації.
наприкінці 1944 року в результаті проведення олександрійсько-знам’янської операції станція користівка була визволена від німецько-фашистських загарбників.
відразу відкрилися двері користівської середньої школи №58, але це була не та красуня, якою її залишили в червні 1941 року.
9 травня 1945 року учні та вчителі зустріли день перемоги на подвір’ї рідного храму науки: із сльозами радості та глибоким болем за загиблими рідними та однокласниками.
в січні 1964 року школі було присвоєно ім’я а.п.гайдара.
в 1982 році на кошти, зароблені учнями, на подвір’ї школи встановлено бюст дитячого письменника.
у 1986 році за високі успіхи по удосконаленню навчально-виховного процесу користівську середню школу рішенням бюро райкому компартії україни, виконкомом районної ради народних депутатів, президії райкому галузевих профспілок, бюро райкому лксм україни було занесено на районну дошку пошани.
за свою 90-річну історію школа провела у незвідану дорогу майбутнього близько 1600 юнаків та дівчат, 70 з них отримали золоті на срібні медалі.